בעל עסק זה הכל בראש
הניצוץ בעיניים וההתרגשות שמגיעים עם ההקמה של עסק חדש לא נמשכים לעד. פרופ' בריאן ליטל, פסיכולוג ומומחה למוטיבציה מאוניברסיטת קיימברידג', מציע כמה אסטרטגיות להתמודדות עם הרגע שאחרי ההתלהבות הראשונית.
 
הזדהות - התייחסות לעסק כמו ל"בייבי" שלכם, יכול לעזור לכם להישאר עם מוטיבציה גבוהה. ההזדהות האישית עם העסק מובילה לתחושה של משמעות. עם זאת, צריך לדעת לנתק את הרגש כשהמצב דורש התייחסות מעשית ופרגמטית יותר.
 
שיתוף - הסביבה שלכם יכולה לעורר או להוריד את המוטיבציה. שתפו אנשים קרובים בלבטים ובהתמודדות עם העסק החדש. 
 
מיקום - לפעמים כדאי לשקול לקחת את המחשב הנייד ולמצוא מקום חדש לסביבת העבודה - ליום אחד או לטווח ארוך. תמצאו את הדרך בה אתם יכולים להיות גמישים מספיק כדי ללכת למקומות שונים בלי לפגוע בעסק.
 
התאמה - כיזמים או בעלי עסק קטן, אתם נאלצים ללבוש כובעים רבים - ולא כולם מתאימים לאישיות או לסגנון שלכם (למשל, טיפוסים מופנמים שצריכים להתרועע עם משקיעים פוטנציאליים). כאן מומלץ לשאוף תמיד להיות בסביבה שגורמת לכם להרגיש בנוח.
 
הקורסים שלנו
מט"י ירושלים
מט"י - המרכז לטיפוח עסקים בירושלים (ע"ר) מעניק ייעוץ וליווי עסקי, מסייע בגיוס מימון לעסק, מקיים קורסים והדרכות ליזמים ובעלי עסקים ועוד. במט"י תקבלו מענה מקצועי ומנוסה לכל ההיבטים של העסק משלב ההקמה ועד לניהול השוטף.
כל הזכויות שמורות © למט"י ירושלים ע"ר 2015