שינוי ושליטה באנרגיות - לרסן את הטירוף מסביבנו
המאמר מאת נטע חורש - תרגום ועיבוד כתבה Entrepreneur

לפני עשור, קרן פתחה עסק המתמקד בייעוץ שיווקי לבעלי עסקים בתחום הקמעונאי. לרבים נראה כי היא השיגה כל מה שרצתה: עובדים נפלאים, לקוחות ידועים ומשרד לעצמה בלבד. למרות זאת, קרן יודעת שזה היה רק הצעד הראשון בתוכנית העסקית שלה. היא רוצה להרוויח יותר ע"י הרחבת העסק ולהרחיב את שירותי הייעוץ שלה לענפים נוספים.

מצד שני, הפניות הבלתי פוסקות מצד לקוחותיה, עובדיה, משפחתה ועיסוקים יומיומיים דחופים אחרים אינם מאפשרים לה לקחת זמן להתמקד בהרחבת העסק. הכאוס מסביבה מסיט אותה מדרכה כל פעם שהיא מנסה להכניס קצת סדר בחייה ובקריירה שלה.

דילמה זו משותפת לרובנו. האתר Entrepreneur מציע כיצד להתגבר עליה: אנחנו מסוגלים להגיע לשליטה בנושאים בהם נשקיע את האנרגיות שלנו. כפי שניתן לפתח שרירים במכון כושר, כך גם יכולים אנחנו לאמן את מוחנו להיות חזק בזמנים מלחיצים. על מנת לחזק את עמידות ההצלחה שלך, התייחס למכשולים כאל כלי לימוד וגם:

קח זמן להטעין אנרגיות

כשהחיים נראו משוגעים בילדותי, סבתי תמיד אמרה: "אתה צריך לשנות את הקצב". היינו עושים משהו שונה לחלוטין בלי מטרה מוגדרת, משחררים את המחשבות. באותה רוח, קבע לעצמך 10 דקות ביום שיהיו "מיני-חופשה" מהלחצים היומיומיים על מנת להרוויח פרספקטיבה חדשה. הקשב למוסיקה, עשה מדיטציה או צא להליכה קצרה. כשהגוף שלנו מותש הוא קורס וגם הראש פועל בצורה דומה. תן לו קצת מנוחה מההמולה היומיומית בה אתה נמצא.

שנה את חוקי המשחק

שחרור מעמדות שאתה מבוצר בהן יכול לעזור לך להרוויח פרספקטיבה לגבי גישות חדשות. קבע זמן מוגדר ביום, אולי מוקדם בבוקר או בזמן הפסקת צהריים, לחשוב בצורה יצירתית. התחל את התהליך בחשיבה בשאלה כיצד התפתחויות חדשות יוכלו להשפיע על העסק שלך. התעלם ממחשבות סקפטיות ונסה למצוא דרכים חדשות להשגת מטרותיך.

קח סיכונים

הזכר לעצמך שאתה יזם שמעצם הגדרתו כיזם, נוטל סיכונים. דרוש אומץ כדי לפתוח עסק עצמאי משלך וככל שהעסק שלך צומח, אתה נעשה יותר ויותר שמרן בקבלת ההחלטות שלך. לכן, כשנקרים בדרכך אתגרים חדשים, חזור אל האנרגיות היזמיות המקוריות שלך והרשה לעצמך להרגיש חוסר נוחות. החיה מחדש את רוח נטילת הסיכונים שבך ע"י חיפוש דרכים יצירתיות לעבור לשלב הבא של ההצלחה. עליך להכיר בכך שניתן להיחלץ מכל מצב קשה ועליך רק למצוא את הדרך. חשיבה כזו תגביר את האנרגיות שלך ותניח את הבסיס לרעיונות חדשים.

הרשה לניסיון, לידע ולאינטואיציה שלך להצביע לך על הצעד הבא להצלחה

בהירות ונחישות הן רק מחשבות עד שאתה פועל לפיהן. הרוח היזמית שלך היא נכס חשוב לעסק שלך ונקיטת פעולה יכולה להצית מחדש את התשוקה שלך לכבוש אתגרים חדשים. כאשר אתה עומד בפני אתגר חדש, התחל בהגדרה ברורה בכתב של האתגר. הניראות בכתב עושה את הסיטואציה ברת ניהול ולכן, בעלת פתרון. גם אם אין לך את כל המידע לפתור כל בעיה באופן מיידי, הישאר פתוח לרעיונות חדשים ולשיטות חדשות והפתרון יצוף על פני השטח מאליו.


הקורסים שלנו
מט"י ירושלים
מט"י - המרכז לטיפוח עסקים בירושלים (ע"ר) מעניק ייעוץ וליווי עסקי, מסייע בגיוס מימון לעסק, מקיים קורסים והדרכות ליזמים ובעלי עסקים ועוד. במט"י תקבלו מענה מקצועי ומנוסה לכל ההיבטים של העסק משלב ההקמה ועד לניהול השוטף.
כל הזכויות שמורות © למט"י ירושלים ע"ר 2015